Ordu Escort Bayan Sinop Escort Bayan Burdur Escort Bayan Karabük Escort Bayan Erzurum Escort Bayan Kırşehir Escort Bayan Afyonkarahisar Escort Bayan Kırklareli Escort Bayan Eskişehir Escort Bayan Erzincan Escort Bayan Aksaray Escort Bayan Kayseri Escort Bayan Tekirdağ Escort Bayan Artvin Escort Bayan Siirt Escort Bayan Kilis Escort Bayan Kahramanmaraş Escort Bayan Iğdır Escort Bayan Bayburt Escort Bayan Bitlis Escort Bayan Sakarya Escort Bayan Trabzon Escort Bayan Giresun Escort Bayan Ardahan Escort Bayan Muş Escort Bayan Gaziantep Escort Bayan Şahinbey Escort Bayan Şehitkamil Escort Bayan Nizip Escort Bayan Çankırı Escort Bayan Nevşehir Escort Bayan Bursa Escort Bayan Mardin Escort Bayan Uşak Escort Bayan Yozgat Escort Bayan Konya Escort Bayan Isparta Escort Bayan Kırıkkale Escort Bayan Malatya Escort Bayan Gümüşhane Escort Bayan Tokat Escort Bayan Ankara Escort Bayan Çankaya Escort Bayan Etimesgut Escort Bayan Polatlı Escort Bayan Mamak Escort Bayan Pursaklar Escort Bayan Keçiören Escort Bayan Sincan Escort Bayan Haymana Escort Bayan Adıyaman Escort Bayan Diyarbakır Escort Bayan Kütahya Escort Bayan Kocaeli Escort Bayan İzmit Escort Bayan Gebze Escort Bayan Samsun Escort Bayan Atakum Escort Bayan İlkadım Escort Bayan Van Escort Bayan Zonguldak Escort Bayan Hakkari Escort Bayan Denizli Escort Bayan Edirne Escort Bayan Şırnak Escort Bayan Kastamonu Escort Bayan Muğla Escort Bayan Marmaris Escort Bayan Bodrum Escort Bayan Milas Escort Bayan Fethiye Escort Bayan Datça Escort Bayan Dalaman Escort Bayan Batman Escort Bayan Antalya Escort Bayan Muratpaşa Escort Bayan Alanya Escort Bayan Kemer Escort Bayan Manavgat Escort Bayan Kaş Escort Bayan Kumluca Escort Bayan Konyaaltı Escort Bayan Manisa Escort Bayan Bingöl Escort Bayan Sivas Escort Bayan Mersin Escort Bayan Mezitli Escort Bayan Yenişehir Escort Bayan Anamur Escort Bayan Akdeniz Escort Bayan Erdemli Escort Bayan Silifke Escort Bayan Karaman Escort Bayan Niğde Escort Bayan Osmaniye Escort Bayan Şanlıurfa Escort Bayan Kars Escort Bayan Elazığ Escort Bayan Hatay Escort Bayan Tunceli Escort Bayan Aydın Escort Bayan Yalova Escort Bayan Düzce Escort Bayan Ağrı Escort Bayan Adana Escort Bayan Seyhan Escort Bayan Çukurova Escort Bayan İstanbul Escort Bayan Sultanbeyli Escort Bayan Kağıthane Escort Bayan Bakırköy Escort Bayan Esenyurt Escort Bayan Esenler Escort Bayan Bahçelievler Escort Bayan Beyoğlu Escort Bayan Kadıköy Escort Bayan Mecidiyeköy Escort Bayan Fulya Escort Bayan Ümraniye Escort Bayan Bayrampaşa Escort Bayan Tuzla Escort Bayan Şerifali Escort Bayan Zeytinburnu Escort Bayan Kurtköy Escort Bayan Büyükçekmece Escort Bayan Üsküdar Escort Bayan Küçükçekmece Escort Bayan Çatalca Escort Bayan Nişantaşı Escort Bayan Avcılar Escort Bayan Ataşehir Escort Bayan Beşiktaş Escort Bayan Merter Escort Bayan Sarıyer Escort Bayan Fatih Escort Bayan Beykoz Escort Bayan Şişli Escort Bayan Kartal Escort Bayan Kayaşehir Escort Bayan Sancaktepe Escort Bayan Maltepe Escort Bayan Beylikdüzü Escort Bayan Pendik Escort Bayan Çekmeköy Escort Bayan Başakşehir Escort Bayan Bağcılar Escort Bayan Eyüpsultan Escort Bayan Güngören Escort Bayan Bartın Escort Bayan Balıkesir Escort Bayan Bilecik Escort Bayan Çanakkale Escort Bayan Çorum Escort Bayan Rize Escort Bayan İzmir Escort Bayan Çeşme Escort Bayan Karşıyaka Escort Bayan Urla Escort Bayan Bayraklı Escort Bayan Balçova Escort Bayan Bergama Escort Bayan Gaziemir Escort Bayan Buca Escort Bayan Bornova Escort Bayan Çiğli Escort Bayan Konak Escort Bayan Bolu Escort Bayan Amasya Escort Bayan

Bugun...



Altın Koza’da ödüller sahiplerini buldu

‘’En İyi Kadın Oyuncu’’ Ödülü’nü ‘Ela ile Hilmi ve Ali’ filmiyle Ece Yüksel’ ve ‘Bana Karanlığını Anlat’ filmiyle Aslıhan Gürbüz paylaştı.

facebook-paylas
Tarih: 18-09-2022 14:24

Altın Koza’da ödüller sahiplerini buldu

 

Altın Koza’da ödüller sahiplerini buldu

 ‘’En İyi Kadın Oyuncu’’ Ödülü’nü ‘Ela ile Hilmi ve Ali’ filmiyle Ece Yüksel’ ve ‘Bana Karanlığını Anlat’ filmiyle Aslıhan Gürbüz paylaştı.

 ‘’En İyi Erkek Oyuncu’’ Ödülü, ‘Çilingir Sofrası’ filmiyle Ahmet Rıfat Şungar ve Barış Gönenen’in oldu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın başkanlığında 29’uncu kez düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'En İyi Film Ödülü'nü Ziya Demirel’in yönettiği ‘Ela ile Hilmi ve Ali’ filmi aldı. ‘’En İyi Kadın Oyuncu’’ Ödülü’nü ‘Ela ile Hilmi ve Ali’ filmindeki performansıyla Ece Yüksel ile ‘Bana Karanlığını Anlat’ filmiyle Aslıhan Gürbüz paylaştı. ‘’En İyi Erkek Oyuncu’’ Ödülü'nü ‘Çilingir Sofrası’ndaki performanslarıyla Ahmet Rıfat Şungar ve Barış Gönenen aldı.

‘’En İyi Film’’ Ödülü’nü ‘Ela ile Hilmi ve Ali’ film ekibine; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar verdi.  ‘’En İyi Yönetmen’’ Ödülü’nü ‘Ela ile Hilmi ve Ali’nin yönetmeni Ziya Demirel’e Jüri Başkanı Özcan Alper, ‘’En İyi Erkek Oyuncu’’ Ödülü’nü ‘Çilingir Sofrası’ filminin oyuncuları Ahmet Rıfat Şungar ve Barış  Gönenen’e jüri üyesi Levent Özdilek, ‘’En İyi Kadın Oyuncu’’ Ödülü’nü ‘Bana Karanlığını Anlat’ filmindeki rolüyle Aslıhan Gürbüz ve ‘Ela ile Hilmi ve Ali’ filmindeki performansıyla Ece Yüksel’e Nazan Kesal takdim etti.

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin ödül töreni, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Ödül töreni geleneksem kırmızı halı geçişiyle başladı. 

Sunuculuğunu Meltem Cumbul ile Yetkin Dikinciler’in yaptığı törende, Cahit Berkay Orkestrası’nın dinletisi büyük beğeni topladı.

Törende açılış konuşmasını yapan Festival Onursal Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ‘’Adana’nın sinemaya katkısını, sinema denince akla Adana’nın geldiğini, bu bereketli topraklardan çok değerli sanatçılar yetiştiğini Türkiye’ye anlatmaya devam edeceğiz. Adana sanatsever bir kent, çok sanatçı yetiştiren bir kent, gerçekten sinema endüstrisine olağanüstü katkı koyan ve bu katkıyı artırarak devam ettiren bir kent” dedi.

 

FESTİVAL HALKLA BULUŞTU

Festivalin zengin içeriğine değinen Başkan Zeydan Karalar, “Emek ödülleri dağıttık, kaybettiğimiz sanatçılarımızı andık, bilgi ve duygu dolu söyleşiler yaptık, onur ödülleri gecesi düzenledik, köylerde, mahallelerde festivalimizi halkla buluşturduk, kimi yerde sanatçılarımızı halka götürdük, Seyhan Nehri üzerinde gondolda sinema keyfi yaşattık. Jürimize çok teşekkür ediyoruz. Titiz ve yoğun çalıştılar, büyük emek harcadılar. Yürütme kuruluna ve emek harcayan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Amacımız her yıl bir öncekinden daha güzel bir festival yapmak” diye konuştu.

SANATÇILARA ÖZEL TEŞEKKÜR

Sanatçılara özel teşekkür eden Başkan Zeydan Karalar, şöyle devam etti: “Altın Koza’nın marka olmasında, Adana’nın tanınmasında sanatçılarımızın çok katkısı var ve onlara büyük saygı duyuyoruz. Ödül alan ve katılan sanatçılarımızı, sinema emekçilerini kutluyorum. Sanatçıları yönlendirmeye kalkmak doğru değildir. Sanatçı içinden çıktığı toplumun önderidir. Sanatçı zaten aykırı fikirli, özgür düşünceli olur. Ülkemizde sinema endüstrisi zorluklar yaşıyor ve bu durum çekilen film sayısını olumsuz etkiliyor. Daha özgür ortamlarda başvuru yapan film sayısının artacağını umuyorum. Biz dünyanın film festivalleriyle yarışmaya aday bir kentiz. Çünkü sinema deyince akla Adana, Adana deyince akla sinema gelir. Adana deyince akla bu kentin yetiştirdiği önemli sanatçılar gelir. Yaşasın sinema, yaşasın sanat, yaşasın sanatçılar.”

 Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda verilen ödüller şöyle:

Kadir Beycioğlu anısına verilen Jüri Özel Ödülü: Kabahat (Ümran Safter) 

Erden Kıral adına En İyi Yönetmen Ödülü: Ziya Demirel (Ela ile Hilmi ve Ali) 

En İyi Senaryo: Ziya Demirel ve Nazlı Elif Durlu (Ela ile Hilmi ve Ali) 

En İyi Kadın Oyuncu: Ece Yüksel ve Aslıhan Gürbüz (Ela ile Hilmi ve Ali ve Bana Karanlığını Anlat)

En İyi Erkek Oyuncu: Ahmet Rıfat Şungar ve Barış Gönenen (Çilingir Sofrası) 

En İyi Müzik: Taner Yücel (Bana Karanlığını Anlat) 

En İyi Görüntü Yönetmeni: Engin Özkaya (Çilingir Sofrası) 

En İyi Sanat Yönetmeni: Gülay Doğan adına Ziya Demirel aldı. (Ela ile Hilmi ve Ali) 

Ayhan Ergürsel adına verilen En İyi Kurgu Ödülü: Selda Taşkın, Henrique Cartaxo (Ela ile Hilmi ve Ali) 

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu: Ece Demirtürk (Kabahat) 

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu: Alihan Kaya (Mendirek) 

Türkan Şoray Umut Veren Kadın Oyuncu: Mina Demirtaş (Kabahat)

Umut Veren Genç Erkek: Denizhan Akbaba (Ela ile Hilmi ve Ali) 

SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Çilingir Sofrası Yönetmen:  ALİ KEMAL GÜVEN

 

Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Yönetmen Cem Demirer- Mendirek 

Adana İzleyici Ödülü: Yönetmen Çiğdem Sezgin - Suna

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI 

En İyi Belgesel: Kızgın Topraklar (Yönetmen İsmail Bağcı)

En İyi Canlandırma Film: Supplant (Zeynep Yıldız)

En İyi Deneysel Film: Bi’Zahmet (Engin Ökmen)

En İyi Kurmaca Film: Meryem (Yönetmen Celal Yücel Tombul)

Şafak Stüdyoları Mansiyon Ödülü: Uçurtma (Yönetmen Ahmet Devrim Güren)

Özer Kızıltan Jüri Özel Ödülü: Salto Mortale (Yönetmen Nihat Vuran)

En İyi Film Ödülü: Kennedy’nin Doğuşu (Yönetmen Gülben Arıcı)

 

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

 En İyi Belgesel Film Ödülü: Köşe Başı Beklerim (Neslihan Kültür)

Jüri Özel Ödülü: Herkes Toprağa Gömülür, Ben Suya (Fettullah Çelik)

Mansiyon Ödülü: Bu Ben Değilim (Yönetmen: Jeyan Kader Gülşen, Zekiye Kaçak)

ADANA KISA FİLM YARIŞMASI 

En İyi Film Ödülü: Kennedy’nin Doğuşu (Gülben Arıcı)

 (ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI)

Jüri Özel Ödülü: The Seine’s Tears Directors: Yanıs Belaid, Eliott Benard, Alıce Letailleur, Nicolas Mayeur, Étienne Moulın, Hadrien Pinot, Philippine Singer, Lisa Vicente

 

 




Bu haber 25 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR SANAT Haberleri


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Adana Demirspor 7 5 1 1 16 9 16 +7
2 Galatasaray 7 5 1 1 9 5 16 +4
3 Başakşehir FK 6 4 0 2 9 0 14 +9
4 Beşiktaş 7 4 1 2 16 10 14 +6
5 Konyaspor 7 4 1 2 8 2 14 +6
6 Fenerbahçe 6 4 1 1 20 6 13 +14
7 Trabzonspor 7 4 2 1 11 10 13 +1
8 Kayserispor 7 4 3 0 9 5 12 +4
9 Gaziantep FK 7 3 2 2 13 10 11 +3
10 Kasımpaşa 7 3 4 0 7 15 9 -8
11 Alanyaspor 7 2 3 2 10 15 8 -5
12 Giresunspor 6 2 3 1 5 8 7 -3
13 Fatih Karagümrük 6 1 2 3 8 10 6 -2
14 Antalyaspor 7 2 5 0 8 14 6 -6
15 İstanbulspor 6 1 3 2 4 10 5 -6
16 MKE Ankaragücü 6 1 4 1 6 11 4 -5
17 Sivasspor 7 0 3 4 5 11 4 -6
18 Ümraniyespor 7 0 5 2 5 10 2 -5
19 Hatayspor 6 0 5 1 2 10 1 -8
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 6 4 1 1 10 7 13 +3
2 Bodrumspor 6 3 1 2 13 8 11 +5
3 Keçiörengücü 6 3 1 2 12 10 11 +2
4 Boluspor 5 3 1 1 5 3 10 +2
5 Bandırmaspor 5 3 1 1 8 7 10 +1
6 Sakaryaspor 6 3 3 0 9 7 9 +2
7 Samsunspor 6 2 1 3 9 7 9 +2
8 Pendikspor 6 2 1 3 5 4 9 +1
9 Manisa FK 5 2 1 2 7 6 8 +1
10 Tuzlaspor 6 2 2 2 8 8 8 0
11 Göztepe 6 2 2 2 4 4 8 0
12 Adanaspor 6 1 1 4 8 7 7 +1
13 Çaykur Rizespor 5 1 1 3 6 4 6 +2
14 Gençlerbirliği 6 1 2 3 9 10 6 -1
15 Altay 6 1 3 2 4 7 5 -3
16 Altınordu 5 0 2 3 5 8 3 -3
17 Erzurumspor FK 5 0 2 3 6 10 3 -4
18 Yeni Malatyaspor 6 0 3 3 6 13 3 -7
19 Denizlispor 6 0 4 2 5 9 2 -4
Takım O G M B A Y P AV
1 İskenderunspor A.Ş. 6 5 1 0 9 4 15 +5
2 Karacabey Belediye Spor 6 3 0 3 8 2 12 +6
3 Kocaelispor 6 3 0 3 10 5 12 +5
4 Serik Belediyespor 6 2 0 4 8 4 10 +4
5 Zonguldak Kömürspor 6 3 2 1 10 7 10 +3
6 1928 Bucaspor 6 2 0 4 4 2 10 +2
7 Van Spor FK 6 2 1 3 7 5 9 +2
8 Ankara Demirspor 6 2 1 3 5 3 9 +2
9 1461 Trabzon FK 6 2 1 3 4 3 9 +1
10 Fethiyespor 6 3 3 0 9 9 9 0
11 Etimesgut Belediyespor 6 2 2 2 8 5 8 +3
12 Kastamonuspor 6 2 2 2 5 5 8 0
13 Sarıyer 6 1 1 4 8 8 7 0
14 Kırklarelispor 6 1 1 4 5 5 7 0
15 Adıyaman FK 6 1 3 2 4 6 5 -2
16 Kırşehir FSK 6 0 2 4 2 6 4 -4
17 Balıkesirspor 6 1 4 1 5 10 4 -5
18 Diyarbekir Spor 6 1 4 1 7 14 4 -7
19 Uşak Spor 6 0 3 3 3 10 3 -7
20 Pazarspor 6 0 5 1 3 11 1 -8
Takım O G M B A Y P AV
1 Belediye Derincespor 4 3 0 1 6 3 10 +3
2 Yeni Mersin İY 4 3 1 0 5 3 9 +2
3 52 Orduspor FK 4 3 1 0 5 3 9 +2
4 Belediye Kütahyaspor 4 2 0 2 8 2 8 +6
5 Karşıyaka 4 2 1 1 5 2 7 +3
6 Elazığspor 4 2 1 1 2 1 7 +1
7 Karaköprü Belediyespor 4 1 0 3 3 1 6 +2
8 Ağrı 1970 Spor 4 2 2 0 2 4 6 -2
9 Hacettepe 1945 4 1 1 2 5 5 5 0
10 1954 Kelkit Bld.Spor 4 1 1 2 4 4 5 0
11 Nevşehir Belediyespor 4 1 1 2 2 2 5 0
12 Şile Yıldızspor 4 0 0 4 3 3 4 0
13 Çatalcaspor 4 1 2 1 2 2 4 0
14 1922 Konyaspor 4 1 2 1 5 6 4 -1
15 Edirnespor 4 1 3 0 2 6 3 -4
16 Yomraspor 4 0 2 2 2 4 2 -2
17 Eskişehirspor 4 0 3 1 6 11 1 -5
18 Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü 4 0 3 1 1 6 1 -5
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/10/2022 Kasımpaşa vs Gaziantep FK
 01/10/2022 Kayserispor vs Trabzonspor
 01/10/2022 MKE Ankaragücü vs Başakşehir FK
 01/10/2022 Adana Demirspor vs Galatasaray
 02/10/2022 Alanyaspor vs Giresunspor
 02/10/2022 Sivasspor vs Hatayspor
 02/10/2022 Konyaspor vs Ümraniyespor
 02/10/2022 Beşiktaş vs Fenerbahçe
 03/10/2022 Fatih Karagümrük vs İstanbulspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/10/2022 Pendikspor vs Göztepe
 01/10/2022 Sakaryaspor vs Yeni Malatyaspor
 01/10/2022 Altay vs Eyüpspor
 01/10/2022 Çaykur Rizespor vs Bodrumspor
 02/10/2022 Bandırmaspor vs Samsunspor
 02/10/2022 Manisa FK vs Adanaspor
 02/10/2022 Boluspor vs Tuzlaspor
 02/10/2022 Altınordu vs Keçiörengücü
 03/10/2022 Erzurumspor FK vs Denizlispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/10/2022 Ankara Demirspor vs Pazarspor
 01/10/2022 Etimesgut Belediyespor vs 1461 Trabzon FK
 01/10/2022 Kastamonuspor vs Fethiyespor
 01/10/2022 Kırşehir Futbol Spor Kulübü vs Uşak Spor
 01/10/2022 Serik Belediyespor vs 1928 Bucaspor
 01/10/2022 Kocaelispor vs Balıkesirspor
 01/10/2022 Sarıyer vs Kırklarelispor
 01/10/2022 Karacabey Belediye Spor vs Adıyaman FK
 01/10/2022 Diyarbekir Spor vs Zonguldak Kömürspor
 01/10/2022 İskenderunspor A.Ş. vs Van Spor FK
 05/10/2022 Van Spor FK - Diyarbekir Spor Diyarbekir Spor ligdeki son 5 maçında hiç kazanamadı  Van Spor FK yenilmez
 05/10/2022 Pazarspor - Kocaelispor Kocaelispor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Kocaelispor yenilmez
 05/10/2022 Zonguldak Kömürspor - Karacabey Belediye Spor Karacabey Belediye Spor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Karacabey Belediye Spor yenilmez
 05/10/2022 Uşak Spor - Serik Belediyespor Uşak Spor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Serik Belediyespor yenilmez
 05/10/2022 Uşak Spor - Serik Belediyespor Serik Belediyespor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Serik Belediyespor yenilmez
 05/10/2022 Kırklarelispor - İskenderunspor A.Ş. Kırklarelispor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Kırklarelispor yenilmez
 05/10/2022 1928 Bucaspor - Sarıyer 1928 Bucaspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  1928 Bucaspor yenilmez
 05/10/2022 Balıkesirspor - Kırşehir Futbol Spor Kulübü Kırşehir Futbol Spor Kulübü ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Balıkesirspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/10/2022 Elazığspor vs Çatalcaspor
 02/10/2022 Karaköprü Belediyespor vs Eskişehirspor
 02/10/2022 Hacettepe 1945 vs Karşıyaka
 02/10/2022 Nevşehir Belediyespor vs Ağrı 1970 Spor
 02/10/2022 1922 Konyaspor vs Yomraspor
 02/10/2022 Belediye Derincespor vs Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü
 02/10/2022 Belediye Kütahyaspor vs 52 Orduspor FK
 02/10/2022 Edirnespor vs Yeni Mersin İdman Yurdu
 02/10/2022 Şile Yıldızspor vs 1954 Kelkit Bld.Spor
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
YAZARLAR
resmi ilanlar
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI